Genç MİAD "Stres Ve Zaman Yönetimi" Eğitim Semineri

Genç MİAD’ın organize ettiği eğitim semineri dahilinde düzenlenen “Stres ve Zaman Yönetimi” eğitimi, 16 Nisan 2011 Cumartesi günü MİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. 5 ders halinde tamamlanan eğitime çeşitli sektörlerden katılımcı iştirak etti.

Logimex Firması Eğitmenlerinden Esra Aydın Göktepe tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerinde; stresin oluşum nedenlerinden, bireyler üzerindeki etkilerine, stres hakkın doğru bilinen yanlışlardan stresle başa çıkma yöntemleri ne kadar pek çok konu hakkında bilgiler verildi.

Eğitimin başlangıcında katılımcılara stres testi uygulandı. Katılımcıların stres puanlarının yüksek çıkması, iş hayatında ve sosyal yaşamda stresi yoğun yaşadıklarını gösterdi. Bunun üzerine katılımcılardaki stresi saptamak, kaynağına inmek ve bunu kontrol etme aşamaları anlatıldı. Stresten uzak bir yaşamdan ziyade stresle etkin bir biçimde mücadele etmenin gerekli olduğunu söyleyen Esra Aydın Göktepe, A ve B tipi kişilik özelliklerine sahip kişilerin stresle nasıl etkin mücadele etmeleri gerektiğini anlattı.

Katılımcıların hem testlere hem de eğitmenin sorduğu sorulara verdikleri cevaplar, eğitimin örneklerle özelleştirilerek uygulanmasına olanak sağladı. Seminerin ardından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Eğitim Seminerine Katılanlar:

Ali Yıldırım (ÜÇ-ER Gıda)

Burcu Olcay (Yeditepe Group)

 Cumhur Demirkol (Yeditepe Group)

Fatih Şengöz (Şengözler Tekstil)

Hakan Odabaşı (MİAD)

İrfan Aslan (Avukat)

 İsmail Atay (Akkem Tekstil)

İsmail Sevinç (Sevinçler Mağazaları)

İsmetullah Gündüz (Yeditepe Group)

Mehmet Sarıoğlu (Me-Sa Tekstil)

Muhammed Raşit Çağlar (Üniversite Öğrencisi)

Murat Gönültaş (Alp Yapı Denetim)

Naim Uçar Üniversite Öğrencisi)

Nazlı Uzun (Üniversite Öğrencisi)

Ömer Faruk Karabulut (Mali Müşavir)

Ömer Talas

Selahaddin Erdal (Onur Group)

Songül Özer (Yeditepe Group)

Yılmaz Demirhan (MİAD)

 

Diğer Haberler