Gelişen İşletmeler Piyasası Eğitim Semineri

Genç MİAD Grubunun organize ettiği günlük eğitim seminerlerinin ilki, İMKB Gelişen İşletmeler Piyasası Müdürü Fuat Korhan Eryılmaz’ın sunumu ile dernek Merkezinde gerçekleşti.

Kokteylin ardından başlayan seminerde F. Korhan Eryılmaz, gelişmekte olan işletmelerin ve kobilerin sermaye piyasasından nasıl faydalanabileceğini, yine aynı şirketler için özel olarak geliştirilen piyasanın nasıl işlediğini ve başvuru aşamalarını tanıttı. Piyasadaki orta ölçekli işletmelerin, sermaye piyasasından nasıl faydalanacağını bilmediklerini bunun için birçok şirketin kredi almakta ya da nakit yönetiminde zorlandığını belirten Eryılmaz, “Kurduğumuz bu sistem ile piyasa danışmanları şirketleri bilgilendirecek, şirket bilgilerini ve belgelerini eksiksiz hazırlamalarını sağlayacak ve onları piyasaya ve halka arza hazır hale getirecektir. Şirket hisseleri piyasada işlem gördükçe, firmanın değeri artacak ve tanınır hale gelecek” şeklinde konuştu. Eryılmaz konuşmasının sonunda gelen bir soruya cevaben KOSGEB ile bir anlaşma yaptıklarını bu anlaşma çerçevesinde KOSGEB’in uluslar arası muhasebe standartlarında bağımsız denetim yaptıran ve sisteme dâhil olan firmaların masraflarını büyük oranda karşılıksız kredi ile destekleyeceğini belirtti.

Karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden seminerde iş dünyasının içinde olan katılımcılar, merak ettikleri konularda Eryılmaz’dan bilgi aldılar.

Seminerin tamamlanması ile Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı M. Onur Karadağ, F. Korhan Eryılmaz’a katılımından ve verdiği değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederek, plaket ve Malatya kayısısından takdim etti. Günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile toplantı sona erdi.

Diğer Haberler