AFRİKA ve TİCARET İMKANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

"Afrika Yatırım ve Ticaret İmkanları" konulu seminer 24 Mayıs Salı Akşamı MİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantının konuşmacı misafiri, Afrika Danışmanı, Tekstil ve Makine Mühendisi Alper Fatih Abidin oldu.

Dış Ticaret Hacmini genişletmek, yeni pazarlara nokta atışı bilgiler avantajı ile ulaşmak ve tüm yatırım fırsatlarını öğrenmek isteyen MİAD Üye işadamlarının katıldığı toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü.

Katılımcı misafirlerin kendilerini tanıtmasının ardından söz alan Alper Fatih Abidin, Afrika yatırım fırsatları hakkında genel bir bilgilendirme yaparak konuşmasına başladı. Sektör ve iş tanımlarına göre Heded ülke ve heded yatırım fırsatlarından da bahseden Abidin, Afrika’daki ülkelerin riskleri ve sosyal yapıları hakkında misafirleri bilgilendirdi. MİAD Üyelerinin mevcut faaliyetlerinin Afrika pazarında nasıl karşılık bulacağı ve maliyet analizleri de konuşulan konular arasında yer aldı.

Soru – cevap bölümünde toplantıya iştirak eden MİAD Üye İşadamları merak ettikleri soruları sorma imkanı buldular. Günün anısına, Alper Fatih Abidin’e teşekkür plaketini MİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı B. Namık Ziyal Takdim etti. Çekilen toplu fotoğraf ile “Afrika Yatırım ve Ticaret İmkanları” semineri sona erdi.

Diğer Haberler