MİAD Basın Duyurusu; Kamuoyuna Saygılarımızla

MİAD Basın Duyurusu; Kamuoyuna Saygılarımızla

Zihinlerimize kattığı yenilikçi bakış açısıyla gelecek vizyonumuzu şekillendiren, dost, düşman nezdinde yüz akımız olan hemşerimiz Sayın rahmetli Turgut Özal’ın ani ve şüpheli ölümü ile ilgili kamuoyu ile paylaşılan Adli Tıp raporu hafızalarda ve vicdanlarda yer alan şüpheleri giderememiştir.

Yüce milletimizin vicdanını rahatlatabilecek umuduyla karşıladığımız soruşturma dahilinde yapılan adli tıp incelemesi ne yazık ki tartışmasız bir kanaate ulaştırmaktan uzaktır. Merhumun, bugünü beklercesine sağlam kalan naaşından yeterli verilere ulaşılmasına ve teknolojik inceleme imkanlarının üst seviyelerde olmasına rağmen ölüm nedeninin halen açıklığa kavuşturulmamış olması izaha muhtaçtır. Kesin bir bilirkişi görüşü oluşturmak yerine kamuoyunun kafa karıştırıcı açıklamalar ve yayınlara maruz bırakılması bizi en az Sayın Özal’ın ölümü kadar üzmektedir.

Milletimize yaptığı hizmetleri ile her dönem rahmetle andığımız değerli liderimizin ölümü hakkındaki belirlisizliğin ivedilikle ortadan kaldırılmasını arzu etmekteyiz. Şüphe ve endişe içinde kalmadığımız, şeffaf ve güvenilir bir ülkede yaşama arzumuza hizmet etmeyen bu ölümü hakkındaki belirsizliğin, ilgili kurumlarımız eliyle açıklığa kavuşturulacağına olan inancımızı korumak istiyoruz.

Bunun için gereğinin yapılması beklentimizi kamuoyu ile paylaşırız.

Saygılarımızla…

Diğer Haberler