Malatyalı İşadamları Elektrik Ve Akaryakıtı Ucuza Alacak

Malatyalı İşadamları Elektrik Ve Akaryakıtı Ucuza Alacak

Malatya İşadamları Derneği ve Nar Girişim Ortak Satınalma AŞ arasında düzenlenen protokol ile MIAD Üyesi işadamları, başta elektrik ve akaryakıt olmak üzere ona yakın harcama kalemini indirimli satın alacak.

Nar Girişim Ortak Satınalma ve Pazarlama AŞ ‘nin yapmış olduğu kurumsal anlaşmalar sonucu firmalar elektrik, akaryakıt, mobil iletişim, araç kiralama, patent hizmetleri, kurye, kargo, damacana su gibi ihtiyaçlarını anlaşmalı kurumlardan indirimli satın alabiliyor. Sağladığı güç birliği ile üyelerine fiyat avantajı sağlayan Nar Girişim, MİAD ‘la yaptığı iş birliği ile Malatyalı İşadamlarını da bu avantajlara ortak ediyor. Malatyalı İşadamları da Nar Girişim AŞ’nin sunduğu indirimli koşullardan faydalanabilecek, böylece maliyetlerini düşürerek rekabet avantajı elde edebilecektir.

ÜNALDI: “SOMUT MALİYET AVANTAJI SAĞLAMAK HEDEFİMİZ”

Nar Girişim AŞ Genel Müdürü Burak Ünaldı, oluşturulan güç birliği sayesinde üyelere somut avantajlar sağlandığını belirtirken, sistemin genişledikçe faydasının artacağını, MIAD’la yapılan kurumsal anlaşma ile MIAD üyelerine ciddi avantajlar sağlanacağını, maliyet avantajlarından faydalanan firmaların girdi maliyetlerini düşürerek daha rekabetçi bir yapıya kavuşacağını vurguladı. Ülke ekonomisinde söz sahibi, küresel ekonomide de iddialı firmaların maliyet yönetimine büyük önem verdiğini belirten Ünaldı, “Dünya ekonomisinin bugünkü durumda firmalar rekabet üstünlüklerini ancak girdi maliyetlerini düşürerek sağlayabiliyor” dedi.

AKDAŞ: “FİRMALARIMIZI GÜÇLENDİRECEK BİR HİZMET”

MIAD Başkanı Yunus Akdaş ise üyelerine fayda sağlayacak her türlü işbirliğini desteklediklerini belirtirken, iş hayatının rekabetçi olmayı gerektirdiğini, iş adamı derneği olarak üyelerin rekabet gücünü artırmaya yönelik bu gibi iş birliği ve hizmetlerin süreceğini kaydetti. Malatyanın çıkardığı markaların Türkiye’nin kendi sektörlerinde en önde gelen markaları olduğunu söyleyen Akdaş, “Bu gibi işbirlikleri ile markalarımızı daha da güçlendireceğiz. Yerel firmalarımızın ulusal, ulusal firmalarımızın global oyuncular olmasını hedefliyoruz” dedi.

KİLER:”SOSYAL AMACI İLE ÖNE ÇIKAN BİR İŞBİRLİĞİ”

Kiler Holding Perakende Grup Başkanı ve Nar Girişim Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler ise güç birliği oluşturan bu sistemin sosyal fayda yaratma amacının ön plana çıktığını ifade ederken, “Girişimciliğin ön plana çıkması, girişimci düşüncenin ve girişimci firmaların desteklenmesi ile ülke ekonomisi kazanacak. Nar Girişim’in, güç birliği oluşturan ve firmalara maliyet avantajları sunarak daha rekabetçi kılan özelliği ile ülke ekonomisine fayda sağlayacak, sosyal amacı ile öne çıkan bir yapı olduğuna inanıyoruz.” dedi.

ORTAK SATIN ALMA NEDİR?


Günümüz iş dünyasında firmaların rekabet ortamında ayakta kalabilmesi için yapması gereken en önemli şeylerden biri, girdi maliyetlerini düşürmektir. Kümelenme ve ortak satın alma yöntemiyle, tedarikçi ve sistem üyelerine avantajlı fiyatlar sağlanır ve bu girdi maliyetleri en minimal seviyeye düşürülür. Böylelikle firmalar, rekabet gücünü arttırır.

NEDEN ORTAK SATIN ALMA?


Ortak satın alma yöntemiyle firmalar, birçok ürün ve hizmet kaleminde avantajlı fiyatlar elde edebilmektedir. Ortak satın alma sistemi sayesinde, kimi tedarik kalemlerinde perakende satış fiyatı üzerinden %75’ler e kadar indirimler sağlanabilmektedir. – %75 oranları arasında indirimlerin sağlandığı sistem sayesinde üye firmalar maliyet kalemlerine göre %20 – %25 oranlarında bir maliyet avantajı elde edebilmektedir.

Diğer Haberler