İstanbul’da Malatya Rüzgarı Esti

“Malatya Günleri” 28 Ağustos – 2 Eylül 2012 Tarihleri Arasında Feshane’de Gerçekleştirildi

“Malatya Tanıtım Günleri” 28 Ağustos-02 Eylül 2012 tarihleri arasında Feshane’de Malatya Valiliği ve Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. öncülüğünde, birçok firma ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirildi. 2011 yılı Mayıs ayında CNR Expo’da düzenlenen Malatya Günleri organizasyonunun bu yıl ki adresi Feshane oldu.

28 Ağustos Salı günü saat 11.00 da gerçekleştirilen açılış törenine Malatya Eski Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, vali yardımcıları, Malatya ilçe belediye Başkanları ve kaymakamlarının yanı sıra pek çok kurum ve kuruluşun temsilcileri de katılım gösterdiler.

Malatya’nın sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel potansiyelini ulusal alanda tanıtmak; zengin ve sağlıklı mutfak kültürü ve damak tadını ülke geneline duyurmak; yöresel değerleri ve ürünlerini sergilemek; Malatyalı iş adamlarının sahip olduğu önemli marka ve ticari ürünleri ülke genelinde tanıtmak ve Malatya’yı il sınırları dışına taşırarak anlatmak için düzenlenen “Malatya Günleri” 6 gün boyunca Gurbetteki Malatyalıların ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

“Malatya Günleri” fuarına, Malatyalı işadamlarının temsilcisi olarak MİAD ve Malatya Eğitim Bursu Platformu’da katıldı. MİAD üyeleri ve fuara gelen ziyaretçilerin yanı sıra, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Arslanoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz KaanSalıcı ve Malatyalı Bürokrat – Akademisyenler MİAD Standını ziyaret etti. MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Serap Yaşar ve Kadın Kolları Yürütme Kurulu Başkanı Kadriye Yüksel’in MİAD Standındaki misafirleri ise; AK Parti İstanbul Milletvekilleri Alev Dedegil, Gülay Dalyan, Halide İncekara, Mihrimah Belma Satır, Sevim Savaşer ile AK Parti Mersin Milletvekili Çiğdem Münevver Ökten, 23. Dönem AK Parti Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilatından Filiz Kozan oldu.

01 Eylül Cumartesi günü ise MİAD’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıya, MİAD Üyesi İşadamları, Fuar’da standı bulunan görevliler ile Malatyalı misafirler katıldı. Yaklaşık ikiyüz kişinin bulunduğu kahvaltı, Fuar’da görüşme imkanı bulamayan tüm isimleri bir araya getirdi.

Organizasyonun son günü “Malatya Tanıtım Günleri” kapsamında katılım gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür plaketleri verildi. MİAD adına plaketi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş aldı.

Diğer Haberler