İTO Meclis Başkanı MİAD'ı Ziyaret Etti

İTO Meclis Başkanı İbrahim Çağlar 22 Nisan Pazartesi Günü MİAD’ı ziyaret etti Çağlar; "MİAD gibi önemli STK’ların varlığı çok değerli, her konuda destek olmaya hazırım"

İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı İbrahim Çağlar 22 Nisan Pazartesi günü MİAD dernek merkezinde ağırlandı. Malatyalı işadamları Derneği Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu Üyelerinin katılımıyla düzenlenen kahvaltılı buluşmada İTO seçimleri ve yeni dönem beklentileri görüşüldü.

Kahvaltı esnasında MİAD tanıtım filmi gösterildi. MİAD’ın faaliyetlerinin yer aldığı tanıtım filminin ardından sözü MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş aldı. MİAD’ın faaliyetlerinden ve İş dünyasındaki rolünden bahseden Akdaş, İbrahim Çağlar’a 22 Mayıs Çarşamba günü yapılacak İTO seçimlerinde başarılar diledi. Sivil Toplum Kuruluşları arasında bir kopukluğun olduğunu vurgulayan Başkan Yunus Akdaş, İbrahim Bey’in yeni dönemde başkan olması durumunda bu konulara hassasiyet vereceğine emin olduğunu söyledi.

Yunus Akdaş'ın ardından toplantıya katılan misafirler tek tek kendilerini tanıtarak, görüşlerini İbrahim Çağlar ile paylaştılar.

22 Mayıs Çarşamba günü yapılacak İTO seçimleri öncesi İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklayan İbrahim Çağlar başkan seçilmesi durumunda neler yapmayı planladığını anlattı. Katılımcıların değerlendirmelerini tek tek dinleyen ve not alan Çağlar her bir soruyu ayrıca yanıtladı. Malatyalılarla bugüne kadar çok uyumlu çalıştığını ifade eden Çağlar, Merhum Turgut Özal için de ayrı bir parantez açtı. Bugün bir yerlerde ülke olarak sözümüz geçiyorsa bunda Özal’ın büyük emekleri olduğunu vurgulayan Başkan adayı, Özal’ın bu vesileyle bir daha hatırlanmasına vesile oldu.

Misafirlerin önerileriyle fikirlerinin paralel olduğunu ifade eden İbrahim Çağlar, başkan seçilmesi halinde, yeni dönemde MİAD ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla daha sıkı ilişkiler içerisinde olacaklarının altını çizdi.

TOPLANTIYA KATILANLAR;

MİAD Yönetim Kurulu Üyeleri

Yunus Akdaş (Yönetim Kurulu Başkanı)
Ahmet Demezoğlu
Ahmet Turan Koçer
Burhan Polat
Bülent Arıkan
Cengiz İktimur
Hasan Yildirim
Hüseyin Oflaz
M. Fuat Kaplan
Nurettin Yaşar
Ömer Özpehlivan
Serap Yaşar

MİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri

Bilgin Akbal
Cumali Ünaldı
Fikret ışık
Vahap Munyar
Vedat Toy
Yüksel Çengel

MİAD Kadın Kolları

Kadriye Yüksel (Kadın Kolları Başkanı)

Diğer Katılımcılar

Adil Üstündağ
Bahadır Yaşık
Erhan Hoşhanlı
Hidayet Işık
Mehmet Büyükkıdık
Serdar Cemal Ekşi
 

Diğer Haberler