Genç MİAD Kahvaltılı Cumartesi Buluşması

Genç MİAD Kahvaltılı Cumartesi Buluşması 18 Mayıs 2013 Cumartesi Günü Gerçekleştirildi

Genç MİAD Cumartesi Buluşması 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü, Genç MİAD Yürüme Kurulu ev sahipliğinde, Florya Ziya Şark Sofrasında kahvaltılı olarak gerçekleştirildi. Batik Örme Yönetim Kurulu Üyesi Namık Ziyal toplantının konuşmacı misafiri oldu.
 
MİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, Üyeler, Genç MİAD Üyeleri, Kadın Kolları Üyeleri ve diğer misafirlerin katılımıyla gerçekleşen kahvaltılı buluşmaya 60 a yakın misafir iştirak etti.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı M. Onur Karadağ, özellikle toplantının konuşmacı misafiri Namık Ziyal ve zamanından fedakârlık edip Cumartesi gününü bu toplantıya ayıran misafirlere teşekkür etti.  Genç MİAD’ın faaliyetlerine de değinin Karadağ, toplantıya katılan hemşehrilerin birbirlerini tanıması amacıyla herkesin kendisinden kısaca bahsetmesini rica etti.
 
Tanışma faslının ardından söz alan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş, genç katılımcıların daha faal olmaları beklentisini iletti. Genç çocukları olan üyelere ise, çocuklarını derneğe kazandırmalarını rica eden Akdaş, bu şekilde sorumlulukların gençlere teslim edebileceğini ifade etti. MİAD’ın geleceğin liderlerini yetiştirmeye odaklı projeleri olduğunu ifade eden Başkan, Derneğin vizyonu hakkında ipuçları verdi.
 
Yunus Akdaş’ın ardından sözü alan toplantının konuşmacı misafiri Namık Ziyal, iş hayatının önemli satırbaşlarını misafirler ile paylaştı. Ticari hayatının 1976 yılında Malatya Kapalıçarşı’daki küçük dükkân ile başladığını aktaran Ziyal, Rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın başarılı politikaları ile ihracat yapan firma haline geldiklerini iletti.  Batik Örme firmasının başarısının altında, kardeşleriyle birlikte yürüttükleri disiplinli çalışmanın yattığını söyleyen başarılı işadamı, aile şirketlerinde yaşanan olumsuzlukların asla kendilerinde yer almadığını vurguladı.
 
Soru – cevap şeklinde ilerleyen toplantıda, Namık Ziyal misafirler merak ettiği soruları içtenlikle cevapladı. Merak edilen bazı sorular ve cevapları;
 
Batik İsmi nereden geliyor?
 
Batik ismi Uzakdoğu kökenli ve bir baskı sanatına verilen isimdir.
 
Aile şirketi olarak faaliyet gösteriyorsunuz. Başarınızın sırrı nedir?
 
Kardeşlerinizle bile iş yapsanız, baştan çerçeveyi çizmeniz gerekmektedir. Çünkü bunu yapmazsanız hem başarılı olamazsınız hem de başlangıç noktanızın da gerisine düşersiniz. Özellikle bir aile anayasanız olmalı ve bu anayasa mutabık kalınan bir özellikte olmalıdır.
 
Batik Firması Olarak E-Ticarete Girmeyi Düşünüyor musunuz?
 
Firmamızın online alışveriş sitesi var. Fakat e-ticaret konusunda önceden bu işe girmeniz gerekiyor. Eğer önce davranmazsanız yüksek maliyetlere katlanmak zorunda kalırsınız. Bizimle iletişime geçen ve bu konuda teklif yapan firmalar var. Ama bizim bu konuda herhangi bir çalışmamız mevcut değil.
 
Başarılı Bir İşadamı, Girişimcisiniz. Fakat Sizi Motive Eden Nedir?
 
Herkes kendisine bir rol biçer. Başarma duygusu beni tetikliyor. Çünkü başarınca istihdam sağlıyoruz, devlete vergi veriyoruz. Yani zincirleme bir fayda söz hasıl oluyor. Yoksa amacımız daha çok yaşamak, daha çok gezmek asla değil.
 
Keşkeleriniz Oldu mu?
 
Bu soruyu bana çocuklarımda soruyor. Hatta bu işi yapmazsam ne yapardım diye merak ediyorlar. Her insan gibi keşkelerim oldu. Ama genel itibariyle mutluyum diyebilirim.
 
Kahvaltılı buluşmanın ardından, katılımdan dolayı Namık Ziyal’e, MİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Muammer Şahin tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile toplantı sona erdi.
 

Diğer Haberler