Sevgi Evleri Sünnet Şöleni

Malatyalı İşadamları Derneği 16 temmuz 2010 Cuma günü MİAD sevgi evlerinde kalan çocuklar için sünnet şöleni organize etti. Malatyalı işadamlarının MİAD’ın öncülüğünde yaptırdığı ve MİAD sevgi Evlerinde düzenlenen sünnet şöleninde işadamları yirmialtı çocuğun kirveliğini yaptı.

Akşam yemeği sonrası protokol konuşmaları ile program başlatıldı. Malatya sosyal hizmetler il müdürü Murat KONAN’ın yaptığı açılış konuşması sonrası organizasyonun ev sahibi olarak MİAD yönetim kurulu adına söz alan MİAD yönetim Kurulu başkanı Yunus AKDAŞ; MİAD olarak Sevgi Evlerini yapıp öylesine bırakmadıklarını burada yaşayan çocukların her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi. AKDAŞ: Çocuklarımızın en önemli günlerinden biri olan sünnetlerinde onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hayırsever tüm işadamlarımıza bizi burada yalnız bırakmadıkları için teşekkürü borç biliyorum. Bir sivil toplum kuruluşu olarak Malatya ve Malatyalı için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Dedi.

Bir çocuğun kirveliğini üstlenen ve kirveler adına kısa bir konuşma yapması rica edilen Kenan IŞIK MİAD Sevgi Evlerinde kalan çocukları yalnız bırakmayan Malatyalı işadamlarına teşekkür etti. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil ÇELİK’in konuşması sonrası Malatya Valisi Ulvi SARAN katılımcılara hitap etti. Vali SARAN sünnet çocukları ile özel olarak ilgilendi ve onlara birer altın hediye etti.

Halk oyunları ekibinin gösterileri sonrası sünnet olan çocuklar için özel olarak kurulan sünnet tahtı önünde kirveler çocuklarla fotoğraf çektirdi ve onlara birer bisiklet hediye etti. Çocukların gösterileri ile devam eden şölende akşamın karanlığını havai fişeklerin yaydığı ışıklar aydınlattı. Sevgi Evlerinde kalan tüm çocuklar bir aile ortamında beraber yaşadıkları Sevgi evleri personeliyle doyasıya eğlendiler.

Kirveler: Yunus AKDAŞ, Şahin NALBANT, Kenan IŞIK, Burhan POLAT (2), Cengiz İKTİMUR (3), Ahmet Turan KOÇER, Aziz DAMAR, Hasan YILDIRIM, Nihat MALATYALIOĞLU, Hüseyin TÜRKAN, Hasan KAN, Ahmet İLHAN, Zeki SAYGI, Bilal ASLAN, Mustafa KARACAN, Enes PERÇİN, Cumali ÜNALDI, Onur KARADAĞ

Diğer Haberler