Hasta Yakınlarına 5 Yıldızlı Hizmet

Malatyalı İşadamları Derneği’nin (MİAD), İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde yatarak tedavi gören hasta yakınlarının konaklama ihtiyacını karşılamak için Malatya Belediyesi ile birlikte yaptırdığı Malatya Belediyesi-MİAD Konukevi’nin açılışı yapıldı. MİAD, böylece, Malatya’ya kazandırdığı MİAD Sevgi Evleri’nden sonra şimdi de MİAD Konukevi’ni hizmete açtı.

Artık Turgut Özal Tıp Merkezi’ne çevre illerden ve Malatya’nın köylerinden gelen hasta yakınları için adeta 5 yıldız standartlarında hizmet verilerek, barınma ihtiyaçları karşılanacak.

Türkiye’de örnek gösterilen MİAD, “sevgi evlerinden” sonra hasta yakınlarının çağdaş ve insani şartlarda konaklamalarını amaçlayan “konukevinin” açılış törenine Malatyalılar büyük ilgi gösterdi. Turgut Özal Tıp Merkezi'ne gelen hasta yakınlarının barınma ihtiyacı, yıllardan beri ciddi bir sorundu.

Ekonomik durumu iyi olmayan hasta yakınları, uzun süre tedavi gören hastalarına refakat edebilmek için hastane çevresinde gelişigüzel oluşturdukları ortamlarda barınma ihtiyaçlarını karşılıyordu. Malatya’nın vizyonu ile bağdaşmayan bu çağdışı görüntülere, MİAD ve Malatya Belediyesi son verdi. Malatya Belediyesi-MİAD Konukevi Projesi’nin dün hizmete açılması ile hasta yakınları modern ve insani şartlarda konaklama ihtiyaçlarını karşılayacak.

Akdaş: “Bu hayrı işlemek bize nasip oldu”

Hayırda yarışmada birçok güzelliğin olduğunu vurgulan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş,: “Malatyalı İşadamları Derneği olarak ilimize çeşitli hizmetler sunmaya çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde ilimizin çeşitli eksikliklerini tamamlama konusunda gayretliyiz. Hasta yakınlarımızın kalacak yer konusunda ciddi sıkıntılarının olduğunu biliyorduk. Sayın rektörümüzün öncülüğünde başlatılan bu projeyi tamamlamak için MİAD olarak gerekli katkıyı sunmanın gurunu yaşıyoruz. İki sene önce MİAD olarak kimsesiz çocuklarımız için  16 villadan oluşan MİAD Sevgi Evleri’ni yaptırdık. MİAD Sevgi Evleri ülkemizde bir ilk ve şu anda Türkiye’de örnek olarak gösterilmektedir. Sosyal sorumluluğumuz gereği yaptığımız bu hizmete şimdi de “MİAD Konukevi” projesini eklemiş olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

5 yıldızlı, modern bir hizmet anlayışı

Konukevinin tamamlanmasıyla hastane; verdiği sağlık hizmetlerinin yanı sıra hasta yakınlarının kalabileceği otelcilik hizmetini de sunmuş olacak. Böylece hasta yakınlarının barınma ihtiyacı çağdaş bir usulle tamamen çözülmüş oldu. Malatya Belediyesi-MİAD Konukevi, 4 bin 500 metrekare kapalı alana sahip ve 5 katlı olup; 62 oda ve 123 yatak kapasiteli. Yaşlılara ve engelilere ayrıca özel odalar yapıldı. 5 adet çok amaçlı rezerve hizmet odası bulunan konukevinde, 5 mescit 1 kafeterya 1 de çamaşırhane bulunuyor. Konukevinin alt yapısı ve iskelet inşaatı belediye tarafından bitirildi. İnşaatın devamı ve tefrişatı da MİAD tarafından tamamlanarak hizmete açıldı.

Diğer Haberler

Markalarımız