MİAD 54. Aylık Toplantısı

MİAD 54. Aylık Toplantısının Konuğu İ.B.B. Başkanı Kadir TOPBAŞ Oldu

İ.B.B. Başkanı Kadir Topbaş;

“Ülkemizin istikrarı sayesinde Dünyadaki Türklerin Özgüveni Arttı”

 “İşadamı gibi düşnünüyorum, Kentin Menfaatlerini Baz Alarak Çalışıyorum”

 

MİAD 54. Aylık Toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Holiday INN Airport’de düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı’nın ardından, MİAD’ın ve toplantının sponsorluğunu üstlenen ÖZAK GYO’nun tanıtım filmleri gösterildi.

Tanıtım filmlerinin ardından sözü alan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş, toplantıya olan yoğun ilgiden toplayı misafirlere teşekkür etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını takdir ettiğini ifade eden Akdaş, Kadir Topbaş’ın önderliğindeki Belediye çalışmalarına destek verdiklerini iletti. Yeni dönemde Genç MİAD Yürütme Kurulunun çalışmalarına dikkat çeken Yunus Akdaş, tüm Genç MİAD Yürütme Kurulu üyelerini sahneye davet ederek misafirlerin karşısında bir kez daha tebrik ve teşekkür etti.

Gecenin ilk plaketi 12 yıl boyunca MİAD Genel Sekreterlik görevini başarıyla yürüten Ahmet Turan Koçer’e takdim edildi. Plaket takdiminin kendisi için sürpriz olduğunu ifade eden Koçer, Genel sekreterlik sürecinde büyük bir zevkle çalıştığını ifade etti.

Plaket töreninin ardından konuşmasını yapmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kürsüye davet edildi. “Sizin Başkanınızım” diyerek sözlerine başlayan Topbaş, Malatyalıların saygın insanlardan oluştuğunu ve bugüne kadar Malatyalılardan hep toplumun yararına isteklerle gelindiğini ifade etti.

Seçim sürecinde olunduğuna dikkat çeken İ.B.B. Başkanı, vatandaşlardan adayları iyi değerlendirmelerini özellikle rica etti. Kendilerinin bugüne kadar verdikleri sözleri hep tuttuklarını vurgulayan Topbaş, sözlerini aşağıdaki şekilde sürdürdü;

“İstanbul bölgesel değil, küresel sorumluluk taşıyan bir şehirdir. Biz bu sorumluluğun farkında olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalar da istikrarı beraberinde getiriyor.  Dünyanın değişik ülkelerinde toplantılara katılıyoruz ve çeşitli raporlar hazırlıyoruz. Bütün raporların ortak noktası ise hep istikrar oluyor. Türkiye’nin büyümesinin temel nedeninin bu istikrar olduğunu düşünüyorum.

“Maaş Ödeyemeyen Belediye Dönemlerinden, Borcu Olmayan Belediyeye...”

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 60 milyar TL yatırımı olduğunu söylemek isterim. Bu miktarın 32 milyar TL si sadece ulaşıma ayrılan bölümdür. 2014 yılı itibariye 8,5 milyar TL yatırım bütçesi ayırdık. Borç ödeyemeyen Belediye zamanlarından bu durumlara geldik. Son 10 yıldaki değişimleri hep beraber görüyoruz. İstanbul’un lider kent olması için büyük bir heyecanla çalışıyoruz.”

İstanbul’un belli başlı konuları arasında yer alan su konusunda da bilgiler veren Topbaş, 180 km mesafede olan Melen’den su getirdiklerini dile getirdi. Bununla yetinmediklerini ifade eden Başkan, Melen’de yeni bir barajın temelini açacaklarının müjdesini verdi. Raylı sistemler konusuna da değinen Kadir Topbaş, metro yapımı konusunda dünyanın en hızlı belediyesi olduklarının altını çizdi.

Kadir Topbaş’ın Konuşmasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Bu bölümün moderatörlüğünü, MİAD Yüksek İstişare Kurulu 10 Dönem Başkanı Kemal Naci Ekşi yaptı.

Soru-Cevap bölümünün ardından MİAD 54. Aylık Toplantısı tamamlandı. Yaklaşık 350 kişinin katılım gösterdiği toplantının sonunda, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay tarafından Kadir Topbaş’a teşekkür plaketi takdim edildi. Kayısı takdimini ise Eminönü Eski Belediye Başkanı Nevzat Er yaptı.

 

Diğer Haberler